Donica metalowa – Daniele Corten

  L898 x W898mm H806mm 75kg 650l

  Donica Daniele Corten wykonana została z blachy cortenowej.

  W dnie posiada otwory odpływowe.

  Boczne ścianki wyłożone są styropianem

  WYMIARY DONICY:
  Długość: 89,8 cm
  Szerokość: 89,8 cm
  Wysokość: 80,6 cm
  Grubość ścianki: 30 mm
  Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
  Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
  Waga: 75 kg

  Chcesz poznać cenę produktów?

  Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

  Opis

  Donica ze stali corten – Daniele Corten

  Donice z kortenu  Daniele Corten to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą w atrakcyjny sposób zaaranżować swój ogród. Jest to bardzo ciekawa możliwość. Donice  ogrodowe wykonane ze stali corten będą się bardzo dobrze prezentowały w cienistym, tajemniczym ogrodzie. Szczególnie dobrze korespondują one z ciemną i soczystą zielenią.

  Donice na zewnątrz – Daniele Corten – Wykorzystanie i przeznaczenie w aranżacji

  Rdzawy nalot znajdujący się na donicach ze stali corten prezentuje się bardzo atrakcyjnie i tajemniczo. Z powodzeniem można je ustawić w ogrodach, na działkach czy w altankach. Z uwagi na to, że są odporne na korozję i czynniki atmosferyczne to w żaden sposób im nie szkodzą.

  Wraz z upływem czasu donice z kortenu zyskują charakterystyczny rdzawy nalot, który prezentuje się bardzo stylowo i atrakcyjnie, a także podkreśla urok roślin.

  W sklepie można znaleźć bardzo wiele różnych rodzajów donic, które różnią się od siebie formą, kształtem i barwą.

  Donice z kortenu można z powodzeniem ustawić w ogrodzie, ponieważ bardzo dobrze korespondują z soczystą i żywą zielenią. Warto zaznaczyć, że ich powierzchnia tak naprawdę cały czas pracuje i zmienia swój wygląd. Dzięki temu zakupując jeden produkt, można osiągnąć naprawdę ciekawe efekty.

  Donice z kortenu – Właściwości materiału

  Corten to niezwykle ciekawy materiał. Przede wszystkim warto wspomnieć, że jest on o wiele cięższy niż produkty wykonane z aluminium czy włókna szklanego. Jednak nie przeszkadza to w zmienianiu aranżacji. Ponadto tworzywo to jest odporne na mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne, a także na promienie UV. Corten nie ulega też korozji, a patyna która jest wierzchnią warstwą donicy, odpowiada za niepowtarzalny design. Mimo, że nie ma możliwości wyboru różnych wariantów kolorystycznych, ślady powstające po pewnym czasie użytkowania są naprawdę atrakcyjne. Ponadto w przypadku powstania jakichkolwiek zarysowań, patyna je doskonale maskuje i ukrywa.

  Donice posiadają specjalne otwory odpływowe oraz ocieplenie styropianowe, które tworzy bardzo dobry klimat dla roślin i zabezpiecza przed nadmiarem wilgoci. Jednak, aby możliwe było ich wykorzystanie konieczne jest odpowiednie przygotowanie donicy. Na dno powinno się wsypać kamienie i keramzyt. Siatkę cieniującą, aby woda nie pozostała w górnej części donicy a swobodnie przepływała i utrzymywała wilgoć. Następnie piasek  gruboziarnisty i odpowiednio dobrana ziemia.

  Warto pamiętać, że wierzchnia warstwa patyny może pozostawić nieatrakcyjne ślady na podłożu, dlatego nie powinno się stawiać donic w miejscu, które można łatwo zabrudzić. Jednak w sklepach dostępne są specjalne produkty, które usuwają tego typu plamy.