Donica plastikowa z włókna szklanego – Emilio 3

L1200 x W500mm H600mm 19kg 340l

Donica plastikowa Emilio 3 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 120 cm
Szerokość: 50 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 16 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice tarasowe plastikowe Emilio 3 cechują się nowoczesnym designem. Jej prosta bryła odznacza się elegancją, przy czym jest również przystępna. Taki wygląd sprawia, że doskonale pasować będzie zarówno do miejsc szykownych, jak i tych skromnych. Wykazuje ona dużą odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego z powodzeniem można jej używać na tarasie lub balkonie. Donice Emilio 3 z włókna szklanego są również mrozoodporne, zatem dobrze sprawdzą się także przy wejściach do biurowców czy kawiarni i restauracji. Są odporne na działanie promieni UV, jednak zaleca się, by nie wystawiać ich przez wiele lat na bezpośrednie światło słoneczne. Można w ten sposób doprowadzić do zżółknięcia materiału. Donice tarasowe plastikowe są lekkie, dlatego przeniesienie ich w inne miejsce nie stanowi problemu. Można zatem dostosowywać wystrój domu czy ogrodu do aktualnych potrzeb i chęci. Do wyboru pozostają różne wersje kolorystyczne z palety RAL. Na życzenie klienta donicę można wykonać bez otworu odpływowego, by pełniła rolę osłonki.

Donice tarasowe plastikowe – Gdzie jeszcze nada się Emilio 3?

Donice tarasowe plastikowe warto także postawić w biurach, gdzie zieleń działa uspokajająco oraz podnosi estetykę miejsca, robiąc tym samym dobre wrażenie na kontrahentach. Oprócz tego dobrze jest ustawić donice w celu podzielenia przestrzeni biurowej na strefy, np. oddzielając od siebie biurka współpracowników. Można w ten sposób użyć donicy także w urzędach czy sklepach, wydzielając np. miejsce oczekiwania do kasy. Donice tarasowe plastikowe mają szerokie zastosowanie. Jeśli np. posiadamy dość duży taras, możemy odgrodzić donicami część ze stołem od części wypoczynkowej z kanapami czy leżakami. Nawet, jeżeli mamy do dyspozycji tylko niewielki balkon, możemy dostosować wielkość donicy i również cieszyć się pięknym wystrojem. Donice tarasowe plastikowe posiadają ocieplenie w postaci dwucentymetrowej warstwy styropianu, więc nie musimy obawiać się zimniejszych nocy i poranków pod koniec lata. Nasze rośliny będą odpowiednio chronione.

Jak przygotować donicę do użytku?

Aby nasze rośliny były zdrowe i długo zachowały świeży wygląd, warto odpowiednio przygotować donicę do użytku. Należy odpowiednio przygotować podłoże, tak by nadmiar wody był łatwo usuwany z doniczki i aby korzenie nie gniły. W tym celu na dnie doniczki wykonujemy drenaż z warstwy kamieni lub keramzytu. Można użyć do tego celu siatki cieniującej, aby kolejna warstwa piasku nie przesypywała się pomiędzy kamienie. Na koniec wsypujemy odpowiednio dobraną ziemię. Należy pamiętać, by dostosować wysokość podłoża do wielkości doniczki.