Donica plastikowa z włókna szklanego – Marco 7

L1000 x W1000mm H800mm 24kg 750l

Donica plastikowa Marco 7 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm
Szerokość: 100 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 24 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice plastikowe wykonane z włókna szklanego to doskonałe rozwiązania zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Materiał ten jest tworzywem sztucznym wzmocnionym za pomocą cienkich włókien wykonanych ze stopionego krzemu połączonego z żywicą poliestrową. Włókno szklane to materiał, który jest dużo bardziej elastyczniejszy i mniej kosztowny niż włókno węglowe. Posiada większą odporność na zginanie niż inne metale posiadające podobną wagę. Można je formować w najróżniejsze kształty. Dlatego można je wykorzystywać w wielu gałęziach przemysłu.

Wytrzymałe i trwałe donice plastikowe

Donice plastikowe wykonane z włókna szklanego odporne są na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak mróz czy deszcz. Możemy je pomalować na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu można je dopasować do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Doskonale sprawdzą się jako donice, które można umieścić zarówno w domu, mieszkaniu, tarasie czy ogrodzie. Są proste i gładkie, a ich największy urok tkwi w prostocie. Włókno szklane nie ulega korozji, więc nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać. Donice są bardzo lekkie, dzięki czemu można je przenosić w dowolne miejsce. Nie obciążają posadzek, podłóg czy stropów, co daje ogromną swobodę w wykorzystywaniu jej do dekoracji tarasów, werand czy ganków.

Minimalizm i prostota

Donice plastikowe dzięki swoim prostym i nieskomplikowanym kształtom świetnie komponują się ze wszystkimi roślinami, które zostaną w nich zasadzone. Można w nich umieścić zarówno te pięknie kwitnące, jak np. oleandry lub tuje, bukszpany i innego rodzaju krzewy. Mogą również posłużyć jako miejsce, w którym posadzone zostaną zioła. Wnętrze donic ocieplone dwu centymetrową warstwą styropianu, w związku z tym chronią korzenie roślin przed przemarznięciem. Włókno szklane jest odporne na światło słoneczne, ale trzeba pamiętać o tym, że nadmierna ekspozycja donic na nie może powodować ich żółknięcie, a tym samym utratę wartości estetycznych.

Odpowiednie przygotowanie donicy

Donice posiadają otwory odpływowe, które odprowadzają nadmiar wody z rośliny. Na życzenie klienta możemy wykonać bez otworów dzięki czemu mogą służyć jako osłonka. Przed zasadzeniem rośliny spód doniczki warto wyłożyć kamieniami lub/i keramzytem, warto wyłożyć na nie agrowłókninę aby ziemia nie przesypywała się pomiędzy kamienie. Do ziemi można dosypać trochę piasku gruboziarnistego, który ją rozpulchni. Wszystkie te produkty powinny być dopasowane ilością do wielkości doniczki.