Donica metalowa – corten Vaso 9

  Ø1900 H400mm 216kg 1134l

  Donica Vaso 9 wykonana została z blachy cortenowej.

  W dnie posiada otwory odpływowe.

  Boczne ścianki wyłożone są styropianem

  WYMIARY DONICY:
  Średnica: Ø 190 cm
  Wysokość: 40 cm
  Grubość ścianki: 30 mm
  Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
  Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
  Waga: 216 kg

  Chcesz poznać cenę produktów?

  Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

  Opis

  Donice ogrodowe metalowe Vaso 9

  Donice ogrodowe metalowe wykonujemy z niezwykle efektownego materiału, jakim jest stal kortenowska. Jej cechą charakterystyczną jest tworzenie się na powierzchni warstwy patyny. Dzięki temu prezentuje się ona bardzo efektownie oraz oryginalnie. Dodatkowo patyna chroni donicę przed korozją. Wszystko to sprawia, że donice wykonane z cortenu nie wymagają przeprowadzania pracochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z biegiem czasu na jej powierzchni tworzą się zacieki, dzięki czemu każda z nich jest niepowtarzalna i bardzo oryginalna.

  Charakterystyczne cechy donic z cortenu

  Donice z cortenu mogą stać na zewnątrz przez cały rok. Materiał ten jest bowiem odporny na warunki atmosferyczne. Dodatkową zaletą jest także to, że warstwa patyny, jaka tworzy się na powierzchni świetnie maskuje drobne uszkodzenia i zarysowania. Nie straszne są jej promienie słoneczne czy mróz, dlatego nie trzeba chować ich na zimę. Można śmiało zasadzić w nich rośliny zimozielone, gdyż wnętrze donicy jest wyłożone warstwą styropianu. Trzeba mieć na uwadze to, że spływająca wraz z deszczem patyna może barwić podłoże. Z pomocą odpowiednich środków chemicznych można je jednak łatwo i szybko usunąć.

  Donice ogrodowe metalowe wykonane z cortenu stale zmieniają kolor. Ciężko jest przewidzieć w jaki sposób konkretna donica będzie ostatecznie wyglądała i jaki odcień przybierze. To dlatego, że główny wpływ na to mają warunki atmosferyczne jakie panują wokół donicy. Donice wykonane ze stali kortenowskiej są także dość ciężkie, co może utrudniać ich przenoszenie. Dzięki temu jednak nie musimy martwić się o to, że zostaną przewrócone przez wiatr.

  Efektowne i eleganckie donice

  Donice ogrodowe metalowe z cortenu doskonale prezentują się nie tylko na tarasie czy w ogrodzie prywatnej posesji, ale mogą zdobić także przestrzeń publiczną. Ich charakterystyczny odcień świetnie kontrastuje z nowoczesnymi elewacjami budynków. Świetnie także podkreśla soczystą zieloną barwę roślin w nich zasadzonych. Zanim zostaną umieszczone w nich rośliny warto na spodzie donicy ułożyć kamienie oraz wysypać keramzyt. Zapewnią one prawidłowy odpływ wody oraz sprawią, że nie będzie ona zalegała we wnętrzu donicy. Na tę warstwę warto jest wyłożyć siatkę cieniującą. Następnie całe wnętrze donicy należy wypełnić ziemią zmieszaną z piaskiem gruboziarnistym w proporcjach dopasowanych do rozmiarów donicy.