Donica metalowa – corten Giorgio Mobile

L1000 x W800mm H625mm 56kg 465l

Donica Giorgio Mobile wykonana została z blachy cortenowej.

W dnie posiada otwory odpływowe.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 60 cm
Wysokość z wbudowanymi kółkami: 62,5 cm
Grubość ścianki: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 56 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice na kółkach Giorgio Mobile to nowoczesność, praktyczność oraz niepowtarzalny materiał, który przykuje każdy wzrok. Dlaczego warto wybrać właśnie ten model donic?

Uniwersalność i mobilność – Donice na kółkach

Donice na zewnątrz na kółkach Giorgio Mobile są odpowiednie dla ludzi, którzy cenią sobie wyrazisty styl i oryginalność. Nowoczesny design, a zarazem geometryczna prostota konstrukcji sprawiają, że donica jest uniwersalna i prezentować się będzie równie dobrze zarówno w otoczeniu industrialnym jak i pośród dzikiej zieleni ogrodu. Rdzawy kolor patyny pokrywający donicę, bardzo dobrze komponuje się z naturalnością drzew, krzewów i kwiatów, ale także z betonem i szarościami elewacji przestrzeni miejskiej.  Duże rozmiary i stabilny ciężar donicy pozwalają na dobranie odpowiednich do każdej aranżacji roślin, nawet jeżeli te cechują się sporymi gabarytami. Przymocowane do podstawy Giorgio Mobile solidne kółka, pozwalają na łatwe przemieszczanie donicy i  błyskawiczną zmianę wystroju wnętrza czy tarasu, zgodnie z kaprysem czy potrzebą.

Stal corten – dlaczego warto?

Donice na kółkach Giorgio Mobile zostały wykonane z blachy kortenowskiej, nazywaną też stalą corten. Materiał ten pokryty jest ochronną warstwą patyny, która nadaje mu oryginalny i nowoczesny wygląd, przypominający wizualnie rdzę. W tym przypadku nie należy się jednak obawiać korozji. Blacha kortenowska cechuje się bowiem dużą odpornością na warunki atmosferyczne i niestraszny jest jej mróz, deszcz czy promienie słoneczne. Czas nie wyrządza szkód donicy, a jedynie zmienia jej wygląd, w skutek nieustających, naturalnych reakcji chemicznych. Donice Giorgio Mobile wraz z upływem lat są w stanie zaskoczyć właściciela nowymi wzorami, odcieniami i zaciekami rdzawej patyny. Warto nadmienić, że nie wymagają one od właściciela żadnej dodatkowej konserwacji.

Donice ogrodowe na kółkach – Na co należy uważać

Zastosowanie stali corten wiąże się też z pewnymi ograniczeniami, o których warto wiedzieć. Donice Giorgio Mobile występują tylko w jednej, rdzawej wersji kolorystycznej, a w skutek opadów atmosferycznych istnieje ryzyko, że spływająca wraz z deszczem patyna zabrudzi podłoże na którym stoi donica. Takie plamy można jednak wyczyścić odpowiednimi środkami chemicznymi. Donice z blachy kortenowskiej posiadają też większą wagę niż ich odpowiedniki z aluminium czy włókna szklanego, co z jednej strony wpływa pozytywnie na ich stabilność, ale też utrudnia ich przemieszczanie. Donice na kółkach Giorgio Mobile eliminują jednakże uciążliwość dużej wagi i umożliwiają bezproblemowe przestawianie donic po twardym podłożu.

Użytkowanie donicy i jej przygotowanie

Donice na kółkach wykonane ze stali corten, sprawdzą się równie dobrze w warunkach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Boczne ściany donicy Giorgio Mobile wyłożone są warstwą izolującego styropianu, zabezpieczającą zasadzone w niej rośliny przed niskimi temperaturami. Dno posiada również otwory odpływowe pomagające odprowadzić nadmiar wody z donicy.

Przed przystąpieniem do sadzenia roślin, należy najpierw odpowiednio przygotować donicę. Pierwszym krokiem jest umieszczenie na jej dnie kamieni oraz keramzytu, które zapewnią odpowiednią cyrkulację wody i tlenu w glebie. Następnie należy oddzielić położoną warstwę od kolejnej przy pomocy siatki cieniującej. Ostatnim etapem przygotowania, jest wypełnienie donicy odpowiednią ilością piasku gruboziarnistego oraz ziemi.