Donica metalowa – corten Vaso 7

Ø850 H950mm 45kg 210l

Donica Vaso 7 wykonana została z blachy cortenowej.

W dnie posiada otwory odpływowe.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem

WYMIARY DONICY:
Średnica: Ø 85 cm
Wysokość: 95 cm
Grubość ścianki: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 45 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Stożkowa donica z cortenu – Niepowtarzalny wygląd

Stożkowa donica z cortenu wykonana została z niskostopowej stalowej blachy. Materiał ten charakteryzuje się nietypowym wyglądem, ponieważ jej wierzchnia warstwa pokrywa ochronna powłoka. Na powłoce wraz z upływem czasu formuje się warstwa patyny, która chroni donicę przed korozją, ale zapewnia jej oryginalny wygląd. Nacieki w rdzawym kolorze, które pojawiają się na donicy pod wpływem działania czynników zewnętrznych dodają jej uroku i nie wpływają na jej trwałość. Donice wykonane z cortenu są nieprzewidywalne, ponieważ ciężko określić, jaki kolor i odcień będzie ona miała za kilka lat. Donica kortenowa ustawiona na tarasie z pewnością przyciągnie uwagę gości i doskonale będzie komponowała się z nowoczesnymi fasadami budynków. Świetnie sprawdzi się również jako element kompozycji ogrodu, gdyż swoim wyrazistym kolorem ożywi go.

Trwałość i wytrzymałość

Stożkowa donica z cortenu to produkt bardzo trwały i wytrzymały. Stal corten odporna jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak mróz czy promienie UV. Szczególnie dobrze radzi sobie z wilgocią i korozją, dlatego donice z niej wykonane świetnie sprawdzają się na zewnątrz. Dodatkowo patynowy nalot, który pojawia się na donicy korzystnie wpływa na wzrost i wygląd zasadzonych roślin i maskuje wszelkie zarysowania. Donica ocieplona została wewnątrz warstwą styropianu o grubości 2 centymetrów, co chroni korzenie roślin przed nagłymi zmianami temperatury.

Donica do zadań specjalnych

Zastanawiając się, czy stożkowa donica z cortenu to odpowiedni produkt do ogrodu czy na taras koniecznie trzeba zapoznać się z ich wszystkimi właściwościami. Może się zdarzyć, że korodująca stal pod wpływem np. opadów deszczu zabarwi podłoże, na którym się znajduje. Jeśli donica będzie ozdabiać taras lub balkon, mogą się na nich pojawić nieestetyczne zacieki. Są one jednak łatwe do usunięcia przy wykorzystaniu odpowiednich środków czyszczących. Dla niektórych brak możliwości wyboru koloru i przewidzenia, jak donica będzie wyglądać za jakiś czas jest decydujące, aby wybrać inny rodzaj. Stożkowa donica z cortenu jest zdecydowanie cięższa niż donica z aluminium czy włókna szklanego. Sprawia to trudność przy jej przenoszeniu, ale zapewnia dużą stabilność roślinom.

Jak przygotować donicę?

Na spód donicy warto wysypać kamienie lub kermazyt, które zapewnią odpowiedni poziom wilgoci roślinom. Następnie donicę należy włożyć siatkę cieniującą i wypełnić ziemią, którą można wzbogacić piaskiem drobnoziarnistym. Ilość użytych produktów trzeba dopasować do wielkości donicy. Na tak przygotowane podłoże można zasadzić wybrane rośliny i cieszyć się ich pięknym wyglądem.