Donica aluminiowa – Vittorio 5

L400 x W400mm H1200mm 21kg 192l

Donica Vittorio 5 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Malowanie na metaliczny kolor w palecie RAL, za dodatkową opłatą.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 40 cm
Szerokość: 40 cm
Wysokość: 120 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 21 kg

Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Smukła donica aluminiowa – Vittorio 5

Smukła donica aluminiowa Vittorio 5  jest z najwyższej jakości materiału, w najróżniejszych kolorach palety. Produkujemy je z otworami odpływowymi w dnie, co uniemożliwia gromadzenie się wody. Warto zaznaczyć, że jej boczne ściany są wyłożone styropianem, który zapewnia ocieplenie i izolację. Jest to bardzo ciekawa propozycja, zarówno do aranżacji wnętrz jak i przestrzeni zewnętrznych jak np. tarasy czy balkony.

Wykorzystanie i przeznaczenie w aranżacji

Nowoczesne donice wykonane z aluminium to produkty najwyższej jakości, które prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Z uwagi na stosunkowo niską wagę można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce, aby stworzyć nowe, niepowtarzalne aranżacje. Donice dostępne są w różnych kolorach, dlatego można je łatwo dobrać do danych gatunków roślin. Dzięki temu ogród nabierze wyjątkowego charakteru. Z uwagi na swoją prostotę i unikatowe cechy donice tego typu można perfekcyjnie dopasować do klasycznych oraz nowoczesnych wnętrz. Świetnie sprawdzają się one także na tarasach, balkonach, w firmach czy innych miejscach publicznych.

Właściwości materiału

Donice wykonane z aluminium są odporne zarówno na niskie jak i na wysokie temperatury. Nie straszne im także opady deszczy czy śniegu. Dlatego, bez obawy można je ustawić na zewnątrz. Donice są malowane metodą proszkową. Dzięki temu są odporne na działanie promieni ultrafioletowych i nie ma obawy, że kolor wyblaknie i będzie się źle prezentował.

Z uwagi na to, że smukła donica aluminiowa Vittorio 5 jest niezwykle lekka, z łatwością można zmieniać aranżacje i przenosić ją z miejsca na miejsce.

Warto jednak zaznaczyć, że donice wykonane z aluminium są trudne w naprawie. Jeżeli nastąpi mniejsze lub większe uszkodzenie mechaniczne jak np. wgięcie,  porysowanie czy pęknięcie, konieczne jest skorzystanie z usług specjalisty i wykonanie profesjonalnego demontażu i retuszu. Przy mniejszych uszkodzeniach może wystarczyć klej cyjanoakrylowy.

Donice aluminiowe są także bardzo wytrzymałe, nie ulegają korozji i nie tłuką się. Mogą służyć przez naprawdę długie lata w nienaruszonym stanie i pełnić funkcje wyjątkowej ozdoby, która z pewnością idealnie się wpasuje w każdą przestrzeń.

Przygotowanie donicy do użytku

Jeśli zdecydowałeś o miejscu, w którym chcesz postawić donicę, należy starannie przygotować ją do użytku aby roślina mogła swobodnie i zdrowo rosnąć. Na dno donicy wsypujemy najpierw drobne kamienie, a następnie keramzyt. Dzięki temu będą utrzymywały wilgoć wewnątrz donicy i roślina będzie bezpieczna przed jej przelaniem. Następnie zakładamy siatkę cieniującą i piasek gruboziarnisty wymieszany z odpowiednio dobraną dla rośliny ziemią. W związku z tym piasek nie będzie się przesypywał pomiędzy niżej wyłożone kamienie.

Dodatkowe informacje

Wymiary 400 × 400 × 1200 cm