Palenisko metalowe – corten Fiamma Tondo

Ø1600 H462mm 174kg 194l

Palenisko Fiamma Tondo wykonane jest z blachy corten.

Palenisko produkowane jest w standardzie z otworami zapewniającymi odpowiednią cyrkulację powietrza.

Średnica: Ø 160 cm
Wysokość: 46,2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 174 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

PALENISKO Z CORTENU wyposażone w specjalne otwory, które umożliwiają właściwą cyrkulację powietrza. Jest to element małej architektury ogrodowej, który łączy w sobie atrakcyjny i nowoczesny wygląd z praktycznymi funkcjami. Oryginalny wygląd cortenu sprawia, że palenisko ogrodowe to doskonale będzie komponowało się zarówno z nowoczesnymi ogrodami, jak i tymi urządzonymi w klasycznym stylu.

Palenisko z cortenu – Ciekawy i oryginalny wygląd

PALENISKO Z CORTENU sprawdzi się świetnie zarówno w przydomowym ogródku, jak i w przestrzeni publicznej. Corten to bardzo zadziwiający materiał, który wystawiony na działanie wilgoci pokrywa się patyną o grubości około 0,1 mm. Po tym czasie proces naturalnego dojrzewania zatrzymuje się, a stal otrzymuje niesamowity wygląd. Pojawiają się na nim złote i czerwone nacieki. Tak powstała unikatowa warstwa sprawia, że ogrodowe palenisko odporne jest na działanie warunków atmosferycznych. Nie straszne są mu opady deszczu czy śniegu, a także mróz i promienie słoneczne. Trzeba pamiętać  jednak, że corten może brudzić podłoże, dlatego trzeba umieścić go w odpowiednim miejscu. Nie wymaga dodatkowej konserwacji, gdyż warstwa patyny zapewnia dostateczną ochronę. Palenisko to posłuży przez wiele lat nie tracąc swoich walorów estetycznych.

Trwała i ponadczasowa dekoracja

PALENISKO Z CORTENU pomoże stworzyć miejsce do relaksu, w którym będzie można miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Może służyć jako miejsce do przygotowywania smacznych potraw lub spełniać funkcję praktyczną i ogrzewać osoby znajdujące się w jego pobliżu. Rdzawy kolor doskonale podkreśli niesamowity charakter ognia. Palenisko z każdym rokiem będzie nabierało nowego wyglądu i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, jaki kolor ostatecznie się na nim pojawi. Naturalna powłoka będzie systematycznie ewoluowała. Palenisko może być przechowywane na zewnątrz przez cały rok, a ze względu na dużą jego wagę odpada problem z przechowywaniem. Patyna, która pojawia się na jego powierzchni zabezpiecza je przed uszkodzeniami. W razie jednak, gdyby pojawiły się drobne zarysowania doskonale je ona zamaskuje. Palenisko jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy tylko regularnie po każdym jego użyciu usunąć z paleniska resztki drewna.