Palenisko metalowe – corten Fiamma Piazza

L1216 x W1216mm H461mm 138kg 79l

Palenisko Fiamma Piazza wykonane jest z blachy corten.

Palenisko produkowane jest w standardzie z otworami zapewniającymi odpowiednią cyrkulację powietrza.

Długość: 121,6 cm
Szerokość: 121,6 cm
Wysokość: 46,2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 138 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Palenisko w ogrodzie wykonane ze stali kortenowskiej to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie oryginalne i niepowtarzalne produkty. Posiada ono specjalne otwory, które zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Palenisko to świetnie wkomponuje się zarówno w aranżacje nowoczesnych ogrodów, jak i tych bardziej klasycznych. Ten element architektury powinien znaleźć się w każdym ogrodzie czy tarasie, a czas spędzony przy ognisku będzie doskonałym relaksem.

Palenisko w ogrodzie – Niesamowity corten

Palenisko w ogrodzie  stworzone zostało z niesamowitego materiału, jakim jest corten. Na którego powierzchni pod wpływem wilgoci tworzy się 0,1 mm warstwa patyny w odcieniu rdzy. Po tym czasie proces zatrzymuje się, a powstała powłoka wygląda niezwykle atrakcyjnie. Materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Nie straszne są mu opady deszczu czy śniegu, a także mróz i promienie słoneczne. Nie ma potrzeby dodatkowej konserwacji jego powierzchni. W razie wystąpienia uszkodzenia czy zarysowania paleniska warstwa patyny doskonale to zamaskuje. Trzeba tylko pamiętać, że corten charakteryzuje się tym, że z biegiem czasu zmienia swoje kolory i ciężko przewidzieć, jak będzie wyglądać za kilka lat. Paleniska ogrodowe corten są też bardzo ciężkie, a ich przenoszenie może okazać się problematyczne.

Niezwykła dekoracja ogrodu

Palenisko w ogrodzie sprawdzi się w małych przydomowych ogrodach, a także na dużych otwartych przestrzeniach. Doskonale wkomponuje się w klimat i otoczenie, a rdzawy kolor paleniska fantastycznie będzie podkreślał palący się w nim ogień. Może ono pełnić rolę zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną. Można ogrzać się w jego pobliżu lub usmażyć kiełbaski w gronie rodziny i przyjaciół. Paleniska z cortenu świetnie będą współgrały z drewnem i cegłami tworząc niepowtarzalną aranżację. Patyna je pokrywająca sprawia, że posiadają one niesamowity charakter i wdzięk, głównie dzięki złotym i czerwonym naciekom. Palenisko to nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Wystarczy tylko po każdym jego użyciu wyczyścić dokładnie palenisko z pozostałości po drewnie. Z racji tego, że jest odporne na mróz może pozostać na zewnątrz przez cały rok, również zimą.