Palenisko metalowe – corten – Fiamma

Ø1200 H400mm 102kg 60l

Palenisko Fiamma wykonane jest z blachy corten.

Palenisko produkowane jest w standardzie z otworami zapewniającymi odpowiednią cyrkulację powietrza.

Średnica: Ø 120 cm
Wysokość: 40 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 102 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Okrągłe Palenisko ogrodowe Fiamma to wykonane ze stali corten akcesorium przydatne w każdym ogrodzie. Zastosowanie materiału o wysokiej jakości oraz wytrzymałości sprawia, że będzie ono cieszyć swoich użytkowników przez długie lata.

Okrągłe palenisko ogrodowe jest rozwiązaniem nie tylko nowoczesnym, ale i uniwersalnym.

Gdzie spotykać się ze znajomymi i rodziną? Są różne możliwości. Możemy na przykład, nawiązując do starych jak świat tradycji, zgromadzić się wokół okrągłego paleniska. Proponujemy Państwu zakup paleniska z kortenu – niecodziennego materiału, który może zachwycić każdego.

Okrągłe palenisko corten FIAMMA

Okrągłe palenisko Fiamma wykonane jest z nowoczesnego materiału, jakim jest blacha corten. Jego średnica wynosi 120 cm a wysokość 40 cm. Choć blacha nie jest gruba (2 do 3 mm), obiekt  jest solidny i waży aż 120 kg! Dodatkowe zabezpieczenie paleniska  stanowią specjalne otwory, które umożliwiają cyrkulację powietrza. Sprawiają one, że nie musimy bać się o awarie, możliwość przegrzania czy pękniecia paleniska. Solidność obiektu sprawia, że gdy postawimy go w ogrodzie, możemy być pewni, że stanie się jego stałą częścią składową, niemal tak niezmienną, jak budynki wokół niego.

Corten FIAMMA: ogień pod kontrolą

To, że ogrodowe palenisko jest okrągłe, sprawia, że trzymamy ogień pod kontrolą. Jego naturalny kształt ogranicza rozprzestrzenianie się płomieni. Możemy w nim rozpalić spore ognisko. Wymiary obiektu, jego wielkość i głębokość sprawiają, że będzie nam łatwo utrzymać porządek wokół. Po wygaszeniu ogniska popiół nie wydostanie się poza ramy, wyznaczone przez corten. Mamy ogień pod kontrolą.

Stal kortenowska- nowoczesny i designerski materiał

Z czego dokładnie zbudowane jest palenisko corten Fiamma? Materiał, który posłużył do jego zbudowania, to stal kortenowska. Swoje pierwsze zastosowanie znalazła w produkcji wagonów kolejowych, o które nie trzeba było szczególnie dbać. Dlaczego? Kortenu nie trzeba malować, a więc koszta jego eksploatacji są niskie.

Produkowane okrągłe paleniska z Cortenu, mają pewną szczególną właściwość. Pod wpływem czynników atmosferycznych pokrywają się charakterystycznym nalotem, podobnym do patyny, jaką obserwujemy na starych rzeźbach, wykonywanych z tego materiału

Dlaczego stal kortenowska jest wartościowa?

Korten może służyć zarówno nam, jak i przyszłym pokoleniom. Trwałość materiału wynosi kilkaset lat. Trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że zmienia kolor i wygląda po prostu piękniej. Okrągłe palenisko nie tylko cieszy oko, ale jest trwałe. Nie pęka podczas mrozów, a chroniąca go powłoka sprawia, że jest odporne na działanie rdzy i niekorzystnych warunków atmosferycznych . Dzieci lub więksi wandale mogą go porysować, ale nie będzie to widoczne z powodu nalotu na powierzchni obiektu.

Czy ktoś mi to ukradnie?…

Na koniec zadajmy sobie jeszcze pytanie: czy korten ma jakieś wady? Tak, jest ciężki. Palenisko trudno ruszyć z miejsca, ale przez to również trudniej je ukraść.

Już dziś możesz zamówić u nas kominek, którego nie powstydziłby się artysta, żyjący w dawnych wiekach.