Donica betonowa – Davide 4

L800 x W800mm H700mm 337kg 319l

Donica Davide 4 jest wykonana z betonu architektonicznego

Występuje w dwóch podstawowych kolorach: szarym oraz czarnym/antracytowym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 80 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 70 cm
Grubość ścianki około 50 mm
Waga: 337 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Modne donice Davide 4

W ostatnich kilku sezonach stają się coraz bardziej modne donice wykonane z betonu architektonicznego. Są one nowoczesnym rozwiązaniem dla różnego rodzaju przestrzeni. Prezentują się doskonale zarówno jako ozdoba przestrzeni wokół domu jak i w miejscach takich, jak restauracje czy wejścia do biurowców. Każda z donic ma swój niepowtarzalny charakter, dzięki któremu poszczególne egzemplarze są oryginalne. Betonowe donice dzięki swojemu minimalistycznemu i nowoczesnemu wyglądowi stanowią idealne tło dla kwiatów, roślin zielonych, a nawet niewielkich krzewów.

Właściwości betonu architektonicznego

Beton, czyli materiał, z którego wykonywane są modne donice zewnętrze jest przede wszystkim bardzo trwały oraz wytrzymały. Bez problemu wytrzymuje bardzo niskie temperatury oraz niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego, dzięki czemu donice mogą pozostać na zewnątrz przez cały rok. Ich solidna konstrukcja oraz spora waga sprawiają, że nie ma obaw o to, że zostaną przypadkowo przewrócone przez wiatr. Betonowe donice na taras dzięki swojej gładkiej powierzchni oraz charakterystycznej widocznej strukturze wyglądają bardzo elegancko oraz szlachetnie. Warto dopasować do nich pasujące meble oraz pozostałe elementy wyposażenia ogrodu czy tarasu. Pozwoli to stworzyć spójną i pasującą aranżację podkreślającą piękno każdego ogrodu. Ich niewątpliwym atutem jest także to, że są one łatwe w pielęgnacji. Do tego, aby zachowały one swój doskonały wygląd przez długi czas wystarczy regularne ich czyszczenie i usuwanie zanieczyszczeń.

Należy pamiętać również o tym, aby do czyszczenia betonowych donic nie używać silnych środków chemicznych. Mogą one bowiem wejść w reakcje, które niekorzystnie wpłynęłyby na ich wygląd oraz kondycję.

Jak przygotować modne donice z betonu do zasadzenia roślin?

Modne donice betonowe muszą być odpowiednio przygotowane zanim zostaną zasadzone w nich rośliny. Bardzo ważne jest to, aby zostały one umieszczone na gumowych nóżkach lub dobrze przepuszczalnym podłożu. Jest to niezwykle istotne ze względu na to, że zamarzająca woda, która gromadzi się w ich wnętrzu mogłaby spowodować ich uszkodzenie. Spód donicy należy wyłożyć kamieniami oraz keramzytem. Pozostałą część trzeba natomiast zapełnić ziemią oraz piaskiem gruboziarnistym. W tak przygotowanym podłożu każda roślina będzie miała idealne warunki do rozwoju. Betonowe donice świetnie wyglądają również ustawione obok siebie i tworzące w ten sposób ciekawą kompozycję. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie oryginalne i niepowtarzalne elementy dekoracyjne.