Donica metalowa – corten Vaso 8

  Ø1600 H800mm 241kg 1608l

  Donica Vaso 8 wykonana została z blachy cortenowej.

  W dnie posiada otwory odpływowe.

  Boczne ścianki wyłożone są styropianem

  WYMIARY DONICY:
  Średnica: Ø 160 cm
  Wysokość: 80 cm
  Grubość ścianki: 30 mm
  Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
  Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
  Waga: 241 kg

  Chcesz poznać cenę produktów?

  Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

  Opis

  Metalowe donice zewnętrzne Vaso 8 – wybór doskonały

  Donica ze stali corten Vaso 8 jest piękna i wyrazista. Ma styl i klasę. Powierzchnia donicy w kształcie klasycznego niskiego walca, pokryta jest rdzawą patyną. Naczynie wykonano ze specjalnej postarzanej stali cortenowskiej. Metalowe donice zewnętrzne z cortenu takie jak Vaso 8 nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Z biegiem lat jej wygląd będzie się zmieniał. Na powierzchni pojawią się z czasem nowe kolory i faktury. Donica będzie nabierała szlachetności i ponadczasowego uroku.

  Metalowe donice zewnętrzne – aranżacja

  Metalowe donice zewnętrzne pasują zarówno do ogrodu, jak i na taras. Doskonale wpisują się w modny obecnie nurt określany jako „rdza w ogrodzie”. Donice ze stali corten mają oryginalny nieco loftowy i postindustrialny wygląd. Rośliny dobrze się w nich czują i świetnie wyglądają. Zieleń w połączeniu z rdzawą patyną jest zachwycająca. Donica Vaso 8 jest dość obszerna. Z łatwością można więc wykorzystać ją do stworzenia oryginalnej i ciekawej kompozycji.

  Właściwości stali corten

  Stal cortenowska ma wiele zalet. Doskonale sprawdza się w prostych i nowoczesnych formach. Jest bardzo odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie straszny jej mróz, deszcz i promienie UV.  Charakterystyczna rdzawa patyna stanowi warstwę ochronną.

  Metalowe donice zewnętrzne ze stali corten nie wymagają szczególnej pielęgnacji. A w przypadku zarysowania donicy ubytek nie będzie długo widoczny. Zróżnicowana patyna zamaskuje tego typu uszkodzenie.

  Jak każdy materiał corten ma też wady. Po pierwsze ciężar. Metalowe donice zewnętrzne z cortenu są cięższe niż ich odpowiedniki wykonane z aluminium czy włókna szklanego. Po drugie nie ma możliwości wyboru koloru. Wszystkie przedmioty mają stalowo rdzawą powierzchnię. Należy pamiętać o tym, że kolor cortenu zmienia się w zależności od warunków panujących w jego otoczeniu. Po trzecie spływająca wraz z deszczem patyna może pozostawiać rdzawe ślady na podłożu.

  Jak prawidłowo przygotować donicę do użytku

  Po pierwsze należy zapewnić możliwość odpływu wody, tak by korzenie roślin nie gniły, a lód nie rozsadził donicy w zimie. Otwór odpływowy musi być drożny. Po drugie bardzo ważna jest grubość i kolejność warstw. Grubość warstw dobieramy proporcjonalnie do wielkości donicy. I tak na dnie powinny znaleźć się kamienie, keramzyt, a następnie gruboziarnisty piasek. W sumie powinny one wypełnić mniej więcej trzy czwarte donicy. Dopiero ostatnią warstwę może stanowić ziemia. Jeśli w donicy ma być umieszczona większa donica o szerszym systemie korzeniowym można zamiast piasku dać grubszą warstwę ziemi.