Donica aluminiowa – Alessio 4

L800 x W800mm H800mm 29kg 480l

Donica Alessio 4 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 80 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 29 kg

Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

W jakiej aranżacji sprawdzi się kwadratowa donica aluminiowa?

Aluminiowe donice do kwiatów to ozdoby, które ożywią każdy taras, patio czy balkon. Pasują również do aranżacji wewnętrznych takich jak prywatne mieszkania czy kawiarnie. Kwadratowa donica aluminiowa pozwala na swobodne komponowanie w otoczeniach o różnym wystroju. Jej kształt kostki jest uniwersalny, a kolorystyka dostępna we wszystkich barwach palety RAL dopełni każde wnętrze. Pośród dostępnych kolorów znajdziemy surowe metaliczne odcienie jak i te intensywne, soczyste barwy. Wykończenie donicy dostępne jest w kilku opcjach: matowej, błyszczącej oraz metalicznej.

Donice ogrodowe Alessio 4 to wyjątkowy produkt, cechujący się trwałością i wysoką jakością. Stanowi on niezwykłą, elegancką dekorację, będąc jednocześnie funkcjonalnym pojemnikiem na podłoże dla rośliny. Donica, dzięki swoim dużym rozmiarom jest odpowiednia do posadzenia w niej zarówno roślin i drobnych krzewów jak i drzewek, które na balkonie czy tarasie stworzą nietuzinkowy, egzotyczny klimat.

Aluminium- dlaczego ten materiał jest wyjątkowy?

Donice wysokie zarówno zewnętrzne jak i te zdobiące mieszkania narażone są na rozmaite czynniki negatywnie wpływające na ich wygląd. Mogą być to warunki atmosferyczne- deszcz, mróz czy promienie słoneczne lub przypadkowe zarysowania czy stłuczenia. Kwadratowa donica aluminiowa odporna jest na znaczną większość zagrożeń, ponieważ aluminium cechuje się ogromną trwałością- jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego trudno go zarysować.

Aluminium nie reaguje w żaden sposób na mróz, promienie UV czy wilgoć, dlatego świetnie sprawdzi się w aranżacjach zewnętrznych. Niepochłanianie wilgoci zapobiega gniciu korzeni roślin. Na tarasie czy w ogrodzie może stać przez cały rok, gdyż odporność na wiatr i śnieg gwarantuje niezmieniony wygląd donicy. Dodatkową zaletą jest jego waga- materiał ten jest niezwykle lekki, co pozwala na przenoszenie nawet dużej donicy bez żadnego wysiłku. Gładka powierzchnia donic dzięki malowaniu proszkowemu charakteryzuje się dużą trwałością i łatwo je wyczyścić. Ścianki donic ocieplone 2 centymetrową warstwą styropianu. W związku z tym ziemia i korzenie rośliny są bezpieczne przed przemarznięciem czy przy wysokich temperaturach

Kwadratowa donica aluminiowa – co zrobić przed posadzeniem rośliny?

Na dnie donicy, niezależnie od wielkości czy kształtu, zalecamy stworzyć warstwę drenażową (najlepiej użyć kamieni lub kermazytu). Zapobiega to zatrzymywaniu się wody i gniciu korzeni. Zastosowanie siatki cieniującej  kładąc ją między kamieniami a ziemią sprawi że drobinki piasku nie będą się wsypywać pomiędzy kamienie.

Przed posadzeniem rośliny należy sprawdzić jej wymagania odnośnie ziemi, w której powinna być uprawiana. Po zakupieniu odpowiedniej ziemi warto wymieszać ją z piaskiem, który użyźni glebę i pozwoli na lepszą przepuszczalność nawozów oraz wody. Do tak przygotowanej donicy można śmiało posadzić roślinę i cieszyć się jej pięknem w wyjątkowej aluminiowej aranżacji.

Dodatkowe informacje

Efekt Powierzchni

, ,