Donica plastikowa z włókna szklanego – Marco 9

L1200 x W1200mm H600mm 24kg 800l

Donica plastikowa Marco 9 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 120 cm
Szerokość: 120 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 24 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Duże doniczki z włókna szklanego to najbardziej uniwersalne z donic. Pasują do każdego wnętrza, a także doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny tarasów i ogrodów. Można wykorzystać je zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurach, galeriach i innych obiektach użyteczności publicznej. Świetnie podkreślą charakter każdego pomieszczenia i pomogą stworzyć przytulną atmosferę.

Trwały i wytrzymały materiał

Duże doniczki z włókna szklanego wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego przy pomocy cienkich włókien ze stopionego krzemu połączonych z żywicą poliestrową. Materiał ten jest bardzo elastyczny i trwały. Jest odporny na działanie niskich temperatur i niekorzystne warunki atmosferyczne. Można go bardzo łatwo formować, dlatego jest tak popularny w różnych dziedzinach przemysłu. Doniczki wykonane z włókna szklanego bez problemu przetrwają nawet największe mrozy, dlatego można w nich hodować rośliny zimozielone. Ich wnętrze dodatkowo zostało pokryte 2 centymetrową warstwą styropianu, który doskonale chroni korzenie roślin przed nagłymi zmianami temperatur.

Duże doniczki z włókna szklanego – Elegancki wygląd

Duże doniczki z włókna szklanego dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL. Dzięki temu można je z łatwością dopasować do każdego stylu. Pomogą także w łatwy i szybki sposób odmienić całe wnętrze. Doskonale będą prezentować się w nich sztuczne i żywe rośliny. Wykorzystywane do barwienia donic pigmenty najwyższej jakości sprawia, że ich kolor nie blednie i nie ulega uszkodzeniom. Trzeba jednak pamiętać, aby donice nie  powinny być przez wiele lat narażone na działanie promieni słonecznych, bo może to spowodować ich zżółknięcie i utratę walorów estetycznych. Każda z donic posiada otwory odpływowe, z których można zrezygnować.

Przygotowanie donicy

Aby zapewnić najlepsze warunki do wzrostu roślin należy odpowiednio przygotować donice przed ich zasadzeniem. Na spód zaleca się wysypanie kamieni i keramzytu, aby korzenie otrzymywały właściwe ilości wody i tlenu. Do całej donicy należy wsypać ziemię zmieszaną z gruboziarnistym piaskiem w ilości dopasowanej do jej wielkości. W tak przygotowanej donicy wszystkie rośliny z pewnością będą prezentowały się pięknie.