Donica Stone – Anna

L600 x W600mm H600mm 18kg 190l

Donica Anna z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową.

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

WYMIARY DONICY:
Długość: 60 cm
Szerokość: 60 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 4 – 5 mm
Waga: 18 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Stylowa donica z włókna szklanego, pokryta masą kwarcową. Tego typu doniczki na kwiaty wyróżniają się znakomitym, nowoczesnym designem, przez co wpisują się do wnętrz i ogrodów w różnym stylu. Dostępne w kolorze białym, szarym oraz czarnym. W standardzie posiadają otwory odpływowe, ale na życzenie klienta dostępna jest też wersja bezodpływowa.

Donica Anna – jej najważniejsze cechy

Jest to donica wykonana z lekkich, a jednocześnie trwałych materiałów. Włókno szklane zostało pokryte dekoracyjnym kwarcem oraz żywicą poliestrową, co nadało całości wygląd solidnego, kamiennego pojemnika. Tymczasem wyróżniają ją cechy nadające jej znamiona funkcjonalności. To doniczki na kwiaty odporne na mróz i na zarysowania dzięki twardej powłoce zewnętrznej. Dobrze też znoszą promieniowanie UV i są odporne na korozję. Mają taką powierzchnię, którą łatwo oczyścić z zabrudzeń. Wewnątrz znajduje się warstwa styropianu stanowiąca ochronę dla korzeni roślin.

Doniczki na kwiaty – Gdzie wykorzystać donice typu Anna?

Będzie to doskonała alternatywa dla wszystkich ciężkich donic wykonanych z betonu. Te są lekkie, a to oznacza, że rośliny będzie można łatwo przenieść w inne miejsce, a także schować na zimę. Doniczki na kwiaty Anna to nowoczesny design tego modelu który powoduje, że idealnie sprawdzi się do ogrodu minimalistycznego, nowoczesnego lub urządzonego w stylu japońskim. Trzy dostępne kolory obejmują podstawowe, ale jednocześnie bardzo naturalne barwy, takie jak czerń, biel i szarość. Sprawdzi się pięknie ustawiona w głębi ogrodu, ale ozdobi też taras.

Przygotowanie donicy do użytku

Właściwości, które wpływają korzystnie na donicę, wymagają wyboru odpowiedniego dla niej miejsca. Donica powinna stać w suchym miejscu. Nie może być zanurzona w wodzie, w kałuży czy w mokrej trawie, gdyż może to spowodować uszkodzenie jej zewnętrznej powierzchni. Można ją natomiast ustawić na betonowej lub kamiennej powierzchni.

Przed posadzeniem roślin warto na dnie ułożyć warstwę kamieni, następnie warstwę keramzytu, a także siatkę cieniującą i piasek gruboziarnisty, a na koniec dodać ziemię odpowiednią dla gatunku roślin, który będzie rósł w donicy. Obecność odpływu pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu nawodnienia rośliny przez cały rok