Donica metalowa – corten Cubi 1

  L500 x W500mm H500mm 25kg 124l

  Donica Cubi 1 wykonana została z blachy cortenowej.

  W dnie posiada otwory odpływowe.

  Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

  WYMIARY DONICY:
  Długość: 50 cm
  Szerokość: 50 cm
  Wysokość: 50 cm
  Grubość ścianki około 30 mm
  Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
  Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
  Waga 25 kg

  Chcesz poznać cenę produktów?

  Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

  Opis

  Donice stalowe Cubi 1 prezentują się przepięknie, ze względu na swoją unikatową estetykę. Ich zaletą jest również trwałość i funkcjonalność, ponieważ donice te nie wymagają konserwacji. Na czym polega fenomen tych donic?

  Dlaczego warto wybrać donice Cubi 1?

  Stal kortenowska odznacza się rdzawym zabarwieniem, a kolor powłoki z czasem się pogłębia lub zyskuje nowe odcienie. Ostateczne zabarwienie donic z cortenu zależne jest między innymi od panujących warunków atmosferycznych. Patynowa powłoka powstaje bowiem na skutek wilgoci. Nie jest to jednak rodzaj rdzy, lecz przeciwnie – to ochronna warstwa zabezpieczająca doniczkę przed korozją. W dodatku patyna maskuje uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy drobne ubytki. Dlatego donice ogrodowe  Cubi 1 są chętnie użytkowane przez osoby zmagające się z brakiem czasu – pielęgnacja nie jest wymagająca.

  Jak przygotować donice stalowe do użytku?

  Donice stalowe są odporne na różnego typu czynniki atmosferyczne, w tym również na promieniowanie UV i mróz. Ocieplone styropianem ścianki donic i otwory odpływowe w dnie,  są wyjątkowym rozwiązaniem, dlatego że nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać na zimę. Przed posadzeniem rośliny należy donicę w pierwszej kolejności wypełnić kamieniami, a następnie keramzytem. Kolejno stosowana jest siatka cieniująca, piasek gruboziarnisty i ziemia.

  Donice na zewnątrz – kortenowskie

  Donice stalowe Cubi 1 słyną ze swoich zalet, lecz warto pamiętać również o kilku wadach. Patyna pokrywająca doniczkę może farbować podłoże, na którym umieszczona jest donica. Takie zabrudzenia można jednak wyczyścić z użyciem łatwo dostępnych detergentów. Donice można umieścić bezpośrednio na ziemi lub chodniku! Często są wykorzystywane również jako element dekoracyjny nieopodal budynków pokrytych podobnymi materiałami.

  Ze względu na swą odporność i trwałość donice stalowe najczęściej można wykorzystywać na zewnątrz. Corten doskonale komponuje się w zestawieniu ze szkłem, drewnem, cegłą czy metalem. Jednocześnie, w donicach ze stali corten przepięknie prezentują się rośliny – bluszcz, trawy ozdobne i inne zielone okazy. Donica sprawdzi się w ogrodzie, ale również w przestrzeni miejskiej czy parku przy centrum biznesowym. Postaw na nowoczesność i unikalny design!