Donica plastikowa z włókna szklanego – Antonio 5

L800 x W800mm H600mm 16kg 380l

Donica plastikowa Antonio 5 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 80 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 16 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice plastikowe ogrodowe Antonio 5 wykonujemy z żywicy poliestrowej i włókna szklanego. Do wyboru są donice matowe i w połysku, produkt dostępny we wszystkich kolorach palety RAL. Każda donica z włókna szklanego ma otwory do odprowadzania wody,ale na specjalne życzenie klienta możemy wykonać także bez otworów w dnie. Dzięki czemu będzie służyła jako osłonka dla donic.

Donice plastikowe w aranżacji ogrodów w domu i w biurze

Donice plastikowe Antonio 5 można wykorzystać w ogrodach na tarasach i balkonach, a także w przeszklonych lub zadaszonych pomieszczeniach. W donicach doskonale prezentują się rośliny żywe i sztuczne, rozmaite trawy oraz zioła. Donice są bardzo lekkie, dzięki czemu można je łatwo przenosić, zmieniając tym samym wygląd ogrodu.

Donice Antonio 5 doskonale sprawdzą się również w domu. Ich minimalistyczny charakter sprawia, że idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz i prostych w formie mebli o geometrycznych kształtach. Donice dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL, dzięki czemu można je łatwo dopasować do kolorystyki każdego pomieszczenia.

Donice plastikowe efektownie prezentują się również we wnętrzach biur. Pasują do futurystycznych pomieszczeń i mogą być doskonałą ozdobą każdej firmy. Dzięki posadzonym w nich roślinom poprawi się samopoczucie pracowników oraz potencjalnych klientów.

Z czego wykonujemy donice plastikowe ogrodowe?

Włókno szklane, z którego zrobiono donice to tworzywo sztuczne wzmocnione przy pomocy stopionego krzemu i żywicy poliestrowej. Włókno szklane jest materiałem bardzo elastycznym, odpornym na zginanie i nacisk. Dzięki temu można je łatwo formować w dowolne kształty.

Donice plastikowe ogrodowe – zalety i ograniczenia

Nasze donice z włókna szklanego są odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, w tym szczególnie na niską temperaturę. Donice plastikowe ogrodowe nie powinny być jednak wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Promienie UV mogą bowiem doprowadzić do blaknięcia koloru i utraty walorów estetycznych donicy.

Jak przygotować do użytku donice plastikowe ogrodowe

W zależności od wielkości donicy oraz tego, jakie rośliny sadzimy, donice plastikowe wypełnić należy keramzytem, kamieniami gruboziarnistym piaskiem i ziemią odpowiednio dobraną dla rośliny. Siatka cieniująca włożona pomiędzy kamienie i piasek będzie chroniła piasek przed wsypywaniem się pomiędzy kamienie. Tak odpowiednio przygotowany wsad będzie służył roślinie na wiele lat.