Donica plastikowa z włókna szklanego – Marco 10

L1200 x W1200mm H800mm 24kg 800l

Donica plastikowa Marco 10 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 120 cm
Szerokość: 120 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 36 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice ogrodowe plastikowe Marco 10 wykonane z włókna szklanego to najbardziej uniwersalny rodzaj donic. Doskonale komponują się z różnymi wnętrzami oraz idealnie sprawdzają się, jako donice na tarasy, balkony czy do ogrodów. Charakterystyczna dla nich jest prostota i subtelny minimalizm. Wpasują się więc w każdy styl wykończenia wnętrza.

Zalety włókna szklanego

Donice ogrodowe plastikowe stworzone zostały z wykorzystaniem specyficznego rodzaju plastiku, jakim jest włókno szklane, zwane również fiberglass. Tworzywo sztuczne wzmocnione jest za pomocą cienkich włókien ze stopionego krzemu w połączeniu z żywicą poliestrową. Materiał ten wykorzystywany jest w przemyśle lotniczym i samochodowym, co świadczy o jego niezwykłej trwałości. Równocześnie jest bardzo elastyczne i charakteryzuje się wysoką odpornością na zginanie i nacisk. Włókno szklane odporne jest również na działanie wody, dlatego chętnie wykorzystywane jest do budowy jachtów czy łodzi. Donice wykonane z tego rodzaju plastiku są bardzo lekkie, a ich przenoszenie nie sprawia problemów.

Uniwersalne i eleganckie donice ogrodowe plastikowe MARCO 10

Donice ogrodowe plastikowe można trzymać na zewnątrz przez cały rok. Są bowiem mrozoodporne i dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Są odporne na działanie promieni UV, ale trzeba pamiętać, aby nie eksponować ich bezpośrednio na światło słoneczne przez bardzo długi czas. Może to spowodować zżółknięcie koloru i spadek walorów estetycznych donicy. Można w nich hodować rośliny egotyczne, ponieważ doskonale sprawdzą się w ciepłych i dusznych oranżeriach. Wilgoć i woda nie wyrządzą jej szkody. Dodatkowo wnętrze donicy ocieplamy dwu centymetrową warstwą styropianu, dzięki czemu korzenie rośliny chronione są przed nagłymi zmianami temperatury. Donica możemy pomalować na dowolny kolor z palety RAL na życzenie klienta.

Prawidłowe przygotowanie donicy

Donice ogrodowe plastikowe wymagają odpowiedniego przygotowania przed zasadzeniem w nich roślin. Na spód dla lepszego drenażu można zastosować kamienie lub keramzyt. Korzenie rośliny dzięki nim będą miały dostarczaną odpowiednią ilość tlenu. Ziemię można zmieszać z piaskiem gruboziarnistym, co zapewni odpowiedni odpływa wody. Trzeba pamiętać, aby zastosowane produkty dopasować do wielkości posiadanej donicy.