Donica Stone – Laura

L800 x W800mm H800mm 24kg 480l

Donica Laura z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową.

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

WYMIARY DONICY:
Długość: 80 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 4 – 5 mm
Waga: 24 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donica Laura wykonana jest z włókna szklanego pokrytego żywicą poliestrową i kwarcem. Donice ogrodowe Stone poprzez zastosowanie specjalnej masy kwarcowej przypominają swoim wyglądem modne obecnie donice wykonane z betonu lub kamienia.

Donice ogrodowe Stone – aranżacja w loftowym stylu

Donica Laura idealnie wkomponuje się w krajobraz ogrodu o minimalistycznym stylu. Podkreśli bujną zieleń oraz nada charakteru otoczeniu przy krótko obciętym trawniku. Klasyczny kwadratowy kształt sprawia, że donice ogrodowe możemy umieścić jako elementy wydzielające konkretne strefy. Jest to także pomysł na udekorowane balkonu lub tarasu, aby zyskać stylowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu.
Panująca obecnie moda na surowy styl w klimacie loftu sprawia, że coraz chętniej urządzamy wnętrza naszych mieszkań czy lokali z elementów betonowych lub kamiennych. Donice z betonu nie zawsze sprawdzały się jako dekoracje wewnętrzne, ze względu na swoją wagę. Alternatywą są donice ogrodowe Stone – model Laura świetnie imituje wygląd betonu, a zarazem jest lekka. Z powodzeniem można ozdobić nią salon w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Właściwości donicy Stone

Najistotniejszą zaletą donicy Laura jest jej nowoczesny design w stylu loft. Do złudzenia przypomina te wykonane z betonu, a jednocześnie jest od nich dużo lżejsza. Specjalne połączenie najwyższej jakości materiałów odpowiada za jej odporność na mróz, działanie promieni UV i korozję. Świetnie poradzi sobie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo zewnętrzna powłoka jest twarda, co niweluje problem powstawania zarysowań. Ewentualnie uszkodzenia można ukryć za pomocą farby elewacyjnej. Donica z włókna szklanego pokrytego masą kwarcową wewnątrz posiada ocieplającą warstwę styropianu, która ochroni korzenie roślin.
Donice ogrodowe Stone występują w małej ilości kolorów – białym, czarnym i szarym. Nie mogą stać na stałe w warunkach wilgotnych, takich jak kałuża lub mokra trawa – może to powodować uszkodzenia zewnętrznej powierzchni.

Do przygotowania donicy tak, aby można było w niej posadzić wybraną roślinę, trzeba najpierw zadbać o jej wypełnienie. Na dno wsypujemy kolejno: kamienie, keramzyt, siatkę cieniującą i piasek gruboziarnisty. Na koniec należy przysypać to odpowiednio dobraną ziemią.