Donica betonowa – Martina

L1500 x W500mm H500mm 189kg 300l

Donica Martina wykonana z betonu (ultra beton).

Występuje w trzech podstawowych kolorach : białym, szarym oraz czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 150 cm
Szerokość: 50 cm
Wysokość: 50 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Waga: 189 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice ogrodowe betonowe, takie jak model MARTINA, doskonale nadają się do podziału wolnej przestrzeni lub do dekorowania długich przejść czy elewacji. MARTINA to podłużna, prosta donica o solidnym, klasycznym wyglądzie. Pięknie komponuje się z wysoką roślinnością oraz krzewami. Jest dostępna w wersji białej, szarej i czarnej, czyli w neutralnej gamie kolorystycznej, tworzącej piękne tło dla wszelkich roślin zielonych.

Donice ogrodowe betonowe – zastosowanie modelu MARTINA

Ze względu na swoje właściwości fizyczne donice ogrodowe betonowe sprawdzą się przede wszystkim w aranżowaniu przestrzeni publicznej. Idealnym dla nich miejscem są place, dziedzińce obiektów handlowych, parki, ogrody, przestrzenie pomiędzy budynkami instytucji państwowych czy wieżowców oraz wszelkiego typu wejścia, przejścia i otwarte tarasy. Ponieważ model MARTINA ma podłużny kształt i odpowiednią pojemność doskonale nadaje się do sadzenia wymagających krzewów i innych roślin wysokich. Z odpowiednią roślinnością stworzy zielone ściany, które mogą optycznie dzielić wolną przestrzeń.

Donice betonowe MARTINA – zalety i wady ultra betonu

Ultra beton, z którego produkowane są donice ogrodowe betonowe MARTINA charakteryzuje się przede wszystkim wysoką odpornością na ściskanie i zgniatanie. Nie straszne mu również trudne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, upał czy opady. Odpowiednio zamontowana donica nie ulegnie uszkodzeniu wskutek nadmiernej wilgoci, ani wahań temperatur. MARTINA to donica solidna i masywna. Jej waga może być interpretowana jako wada lub zaleta, a ciężar betonu gwarantuje, że donica nie zostanie skradziona ani uszkodzona. Jednak równocześnie przekłada się na trudności związane z jej przemieszczaniem.

Donica ogrodowa betonowa MARTINA – jak przygotować ją do użytku?

Zamontowana donica betonowa nie jest wymagaj konserwacji i prezentuje się elegancko niezależnie od upływu lat. Doskonale dopasowuje się także do różnego stylu aranżacji. Aby wykazywała wszystkie swoje właściwości fizyczne i długo cieszyła pięknym wyglądem musi być jednak odpowiednio przygotowana do użytku, co oznacza, że należy ustawić ją w sposób, który pozwoli jej naturalnie odprowadzać nadmiar wilgoci. Można zatem zamontować donicę Martina na podłożu przepuszczającym wodę lub zadbać o dołączenie do jej podstawy gumowych nóżek.