Donica Stone – Leonardo

L1000 x W500mm H500mm 25kg 190l

Donica Leonardo z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową.

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm
Szerokość: 50 cm
Wysokość: 50 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 4 – 5 mm
Waga: 25 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

W ostatnim czasie dużą popularność zdobywają naturalne materiały. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów prezentujemy donice Leonardo z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Leonardo wyróżnia się otworami odpływowymi, które zapewniają odpowiednie ujście wody. Na życzenie klienta sprzedajemy również egzemplarze bez odpływów. Donice do ogrodu produkowane przez nas występują w trzech uniwersalnych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donice do ogrodu – Donice kamienne

Nasze donice Stone charakteryzują się lekkością i wytrzymałością. Zazwyczaj wykorzystywane są w ogrodach i tarasach, ale biorąc pod uwagę nowoczesne trendy można ich również używać wewnątrz domu. Tego typu donice są uniwersalne, znajdą swoje zastosowanie w każdym stylu, od klasycznego do modernistycznego. Dawniej ciężko było umieścić taką ozdobę w środku mieszkania ze względu na jej wagę. Aktualnie, lekkie donice kamienne można wykorzystywać praktycznie wszędzie. Nawet najbardziej wymagający dekoratorzy wnętrz znajdą zastosowanie donic dzięki ich dostępności w trzech uniwersalnych kolorach. Donice Stone to alternatywne i tańsze rozwiązanie dla donic wykonanych z betonu.

 Zalety i wady masy kwarcowej

Donice do ogrodu wykonane z masy kwarcowej nie niszczą się pod wpływem warunków atmosferycznych. Ponadto, jeżeli powierzchnia donicy ulegnie uszkodzeniu ukrycie tego jest dość proste. Wystarczy użyć farby elewacyjnej o sprawdzonej jakości i dobrze dobranym kolorze, a nie będzie widać różnicy. Tak więc, jeśli użytkownika donicy najdzie ochota na zmianę koloru będzie to również bardzo łatwe do wykonania. Warto wspomnieć o odporności na korozję, lekkości i nowoczesnym designie. Pamiętajmy jednak, że masa kwarcowa źle znosi obecność wody. Nie powinna więc być ustawiona w miejscu gdzie woda utrzymuje się długo, gdyż może to spowodować uszkodzenie powierzchni zewnętrznej.

Przygotowanie donicy do użytku

Donice Stone to nie są zwykłe donice do ogrodu, a więc należy wspomnieć o odpowiednim przygotowaniu zanim posadzimy w nich rośliny. Na samym dole w donicy umieszczamy kolejno kamienie i kermazyt. Po tych dwóch warstwach powinniśmy umieścić siatkę cieniującą. Ostatnim krokiem jest dołożenie piasku gruboziarnistego i ziemi proporcjonalnie do wielkości donicy.