Donica betonowa – Davide 1

L400 x W400mm H800mm 157kg 68l

Donica Davide 1 jest wykonana z betonu architektonicznego

Występuje w dwóch podstawowych kolorach: szarym oraz czarnym/antracytowym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 40 cm
Szerokość: 40 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około 50 mm
Waga: 157 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice betonowe ozdobią ogród

Donice betonowe wysokie są idealnym rozwiązaniem nie tylko jako dekoracja ogrodu czy tarasu, ale również różnego rodzaju przestrzeni miejskich. Prezentują się one świetnie jako elementy ozdabiające wejścia do biurowców, restauracji oraz hoteli. Doskonale wkomponują się również w aranżacje skwerów, parków oraz placów. Beton jest materiałem niezwykle odpornym na niekorzystane działanie warunków atmosferycznych. Nie jest mu straszny mróz oraz promieniowanie słoneczne. Donice na taras cechują się sporą wagą, dlatego zanim zasadzimy do nich rośliny powinny zostać umieszczone w docelowym miejscu. Dzięki swojej wadze nie trzeba obawiać się natomiast, że zostaną przewrócone przez wiatr lub zwierzęta.

Surowe i minimalistyczne donice betonowe wysokie

Donice betonowe wysokie świetnie sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych przestrzeniach. Ich surowy oraz minimalistyczny wygląd będzie doskonale podkreślał piękno roślin, które są w nich zasadzone. Warto pomyśleć o tym, aby umieścić w nich nie tylko kwitnące kwiaty, ale również rośliny zielone oraz niewielkie krzewy. Donice wykonane z betonu dostępne są w kolorze szarym oraz czarnym, a dokładniej- antracytowym. Doskonale współgrają one także z innymi materiałami, a w szczególności z drewnem, które dodatkowo podkreśla surowy charakter betonu. Wysoka doniczka ogrodowa może zostać ustawiona w towarzystwie innych betonowych donic, dzięki czemu uda się stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Wkomponują się one świetnie zarówno w otoczenie, które jest wyłożone naturalnym kamieniem, w trawnik, a także w otoczenie oczka wodnego. Można je umieścić również w pobliżu alejek w ogrodzie oraz na tarasie, aby stworzyć przytulne miejsce do relaksu. Doniczki betonowe są więc na tyle uniwersalne, że świetnie wpasują się w praktycznie każdy styl.

Prosta i bezproblemowa pielęgnacja betonowych donic

Donice betonowe wysokie są przede wszystkim bardzo trwałe, a jednocześnie łatwe w pielęgnacji. Należy jednak pamiętać o tym, aby były one umieszczone na gumowych nóżkach lub przepuszczalnym podłożu. Woda, która się w nich gromadzi musi mieć bowiem swobodny odpływ. W innym przypadku jej zamarznięcie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia wnętrza donicy. Przed zasadzeniem do nich roślin warto również zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, które będzie idealnym środowiskiem do rozwoju roślin. Na dno warto wyłożyć kamienie oraz wysypać keramzyt. Zapobiegnie to zapychaniu otworów odpływowych. Całą donicę należy następnie wypełnić ziemią wymieszaną z piaskiem gruboziarnistym. Zapewni to odpowiedni dopływ powietrza do korzeni roślin.