Donica plastikowa z włókna szklanego – Marco 5

L800 x W800mm H800mm 18kg 480l

Donica plastikowa Marco 5 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 80 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 18 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

 

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donica z włókna szklanego to bardzo ciekawa propozycja. Prezentuje się ona niezwykle atrakcyjnie i jest bardzo odporna, dzięki czemu świetnie się sprawdza zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Szczególnie warto zwrócić uwagę na donicę Marco 5.

Donica z włókna szklanego – Wykorzystanie i przeznaczenie w aranżacji

Donice z włókna szklanego świetnie sprawdzają się w niemal każdym miejscu. Z powodzeniem można ją umieścić na tarasach czy balkonach. Jest ona bardzo lekka, dlatego nie obciąży konstrukcji. Ponadto warto pokreślić, że takie donice bardzo dobrze wyglądają zarówno na otwartej jak i zamkniętej przestrzeni. Warto w niej zasadzić rośliny o surowym charakterze, jak np. tuje, bukszpany czy różne trawy.

Donice Marco 5 są stylowe, a zarazem funkcjonalne. Nie posiadają one żadnych zdobień, jednak mimo to prezentują się bardzo ciekawie we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach. Ich urok tkwi w prostocie. Z powodzeniem można je umieścić w domu, mieszkaniu, w wejściu do biurowca itd.

Właściwości materiału

Donica z włókna szklanego jest odporna na mróz oraz szkodliwe działanie wszelkich czynników atmosferycznych. Dlatego, nie trzeba jej chować na zimę. Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest odporność na działanie promieni UV. Donice dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i z powodzeniem można je zostawić na słońcu, bez obawy o to, że wyblakną. Warto jednak podkreślić, że wystawianie produktów z włókna szklanego nie powinno się jednak pozostawiać na słońcu przez wiele lat, ponieważ kolor może zżółknąć.

Donice są bardzo lekkie. Łatwo przenosi się je z miejsca na miejsce. Dzięki czemu można zmienić aranżacje w dowolny sposób, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Każda donica posiada specjalne otwory w dnie, co pomaga w zapewnieniu odpowiednich warunków roślinom.

Ściany boczne są zabezpieczone warstwą styropianu, co ochrania rośliny przed zimnem.

Przed użyciem donic z włókna szklanego Marco 5, należy je odpowiednio przygotować. W tym celu, w pierwszej kolejności trzeba wypełnić je kamieniami, keramzytem, specjalną siatką cieniującą lub agrowłókniną. Warto też pamiętać o piasku gruboziarnistym i ziemi. Produkty te należy wsypać w proporcjach zależnych od wymiaru donicy.