Donica metalowa – corten Vaso 1

Ø600 H600mm 26kg 270l

Donica Vaso 1 wykonana została z blachy cortenowej.

W dnie posiada otwory odpływowe.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem

WYMIARY DONICY:
Średnica: Ø 60 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 26 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Metalowa donica Vaso 1 to produkt o klasycznym, nowoczesnym kształcie, opartym na bazie koła. Ma cylindryczny design i pozbawiona dodatkowych elementów zdobniczych. Doskonale sprawdza się zatem w aranżacjach współczesnych, minimalistycznych i stylizowanych. Nadaje się do ekspozycji różnego typu kwiatów, krzewów oraz drzewek ozdobnych. Jak wszystkie donice ze stali corten może być wykorzystywana zarówno do dekorowania wnętrz, jak i na świeżym powietrzu.

Zastosowanie donic ze stali kortenowskiej

Donice ze stali corten, takie jak model Vaso 1, mogą zdobić zarówno wnętrza, jak i tereny pod gołym niebem. Pięknie zaprezentują się wewnątrz restauracji, hotelów czy urzędów, a nawet w domach prywatnych. Można dekorować nimi tarasy, patia i balkony oraz ogrody, dziedzińce, podjazdy i wejścia do budynków. Stalowe donice w odcieniach brązu i złota szczególnie efektownie wyglądają na tle soczystej zieleni. Z kolei nowoczesnym elementom betonowym nadają szlachetność i bardziej nietuzinkowy charakter.

Jakie zalety mają donice ze stali corten?

Donice ze stali Vaso 1 są przystosowane do najtrudniejszych warunków, takich jak wysoka wilgotność, mróz czy intensywne promieniowanie słoneczne. Mają solidną strukturę i wykazują odporność na korozję. Pokrywająca je warstwa ozdobnej i funkcjonalnej patyny stanowi zabezpieczenie przed działaniem czynników atmosferycznych, a także odnawia się samoczynnie po zadrapaniu czy zarysowaniu. Wyposażone w otwory odpływowe i dodatkowe ocieplenie styropianowe donice stalowe stwarzają doskonałe warunki do wzrostu dla roślin niezależnie od pory roku. Ich atutem jest także unikalny wygląd, stworzony przez naturę i stale przez nią modyfikowany. Wśród wad stali corten można wymienić jedynie jej stosunkowo dużą wagę oraz brak możliwości nadania powierzchni dowolnego koloru. Wskutek wypłukiwania patyny wraz z wodą opadową donica może również pozostawiać na podłożu rdzawe ślady, które należy usunąć przy pomocy odpowiedniego detergentu.

Przygotowanie donic ze stali do użytku

Donice stalowe Vaso nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych. Przed użyciem wystarczy wypełnić je proporcjonalnymi warstwami podłoża. Na spód donicy wysypujemy kamienie i keramzyt, które będą przepuszczały nadmiar wody. Tę warstwę przykrywamy siatką cieniującą, a następnie wysypujemy piasek gruboziarnisty i właściwie dobraną do potrzeb rośliny ziemię. Takie wypełnienie donicy pozwoli jej stworzyć doskonałe warunki do wzrostu dla każdego gatunku roślinności.