Donica aluminiowa – Alessio 15

L1200 x W1200mm H1200mm 45kg 1670l

Donica Alessio 15 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Malowanie na metaliczny kolor w palecie RAL, za dodatkową opłatą.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 120 cm
Szerokość: 120 cm
Wysokość: 120 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 45 kg

Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Duże donice na zewnątrz – jak najlepiej zaaranżować?

Duże donice na zewnątrz, to dekoracje, nadające unikatowy charakter każdemu patio, tarasowi czy balkonowi. Dzięki swojej prostej, minimalistycznej formie są uniwersalne i dobrze sprawdzą się w większości aranżacji. Donica Aluminiowa Alessio 15 o kwadratowym kształcie pozwala na swobodne wkomponowanie jej w otoczenie. Aluminiowe donice cechują się trwałością na lata i wysoką jakością. Dostępne są wszystkie kolory palety RAL- matowe, błyszczące oraz metaliczne. Aluminiowe donice tworzą piękny, unikatowy klimat i stanowią wyjątkową i zarazem funkcjonalną ozdobę. Duże donice na zewnątrz sprawdzą się do każdego typu roślin- krzewów, kwiatków, drzewek.
W zewnętrznej aranżacji balkonowej wystarczy nawet jedna, duża donica z odpowiednio dobraną rośliną, aby stworzyć piękny wystrój. Kilka roślin, o tych samych wymaganiach podłoża, posadzonych w jednej donicy, również mogą stanowić wyjątkową dekorację, a balkon uczynić ulubionym miejscem odpoczynku.

Dlaczego aluminium to dobry wybór na donice zewnętrzne?

Donice zewnętrzne narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne jak deszcz, mróz, grad czy promienie słoneczne. Aluminium to trwały materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania i pęknięcia, ale także na mróz czy promienie UV. Te cechy czynią go solidnym tworzywem, idealnym do zastosowania w zewnętrznej aranżacji. Aluminium to trwały, sztywny i bardzo wytrzymały materiał, który jednocześnie charakteryzuje się niezwykłą lekkością. Donicę Alessio 15, można przenieść bez trudu i stworzyć nową kompozycję w innej przestrzeni. Aluminium jest materiałem odpornym na wiatr i śnieg, co sprawia, że bez obaw można ustawić donicę na zewnątrz na cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Nasze donice  są malowane proszkowo, który daje gładką powierzchnię i łatwą w utrzymaniu i czystości. Aluminium dodatkowo nie pochłania wilgoci, więc nie gnije i nie pęka. Warstwa styropianu którą ocieplane są  ścianki donicy, gwarantuje odpowiednią temperaturę dla korzeni rośliny przez cały rok.

Jak przygotować donicę do użytku?

Na dnie każdej donicy, niezależnie od jej rozmiaru czy kształtu, należy stworzyć warstwę drenażu- najłatwiej użyć do tego keramzytu lub kamieni. Drenaż zapobiega zatrzymaniu się wody i gniciu korzeni. Warto też zastosować siatkę cieniującą, aby piasek i ziemia w donicy nie przenikała między szczeliny kamieni. Jako bazę warto użyć piasku gruboziarnistego i ziemi, użyźnia to glebę i pozwala lepiej rosnąć roślinom. Proporcje ziemi do piasku należy dobrać indywidualnie, w zależności od wymagań rośliny.