Donica aluminiowa – Alessio 12

L1000 x W1000mm H400mm 21kg 350l

Donica Alessio 12 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Malowanie na metaliczny kolor w palecie RAL, za dodatkową opłatą.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm
Szerokość: 100 cm
Wysokość: 40 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 21 kg

Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Opis

Donica aluminiowa – Właściwości

Donica wykonana z aluminium. Dostępna jest w różnej kolorystyce – barwy z całej palety RAL. Na życzenie klienta donica aluminiowa może być pomalowana na kolor metaliczny. Zaopatrzona jest w otwory odpływowe. Jej boczne ścianki są wyłożone styropianem, dzięki czemu jest ona dobrze ocieplona. Donica jest dość duża, co daje duże możliwości jej praktycznego zastosowania.

Zalety materiału aluminiowego

Aluminium jest materiałem lekkim i odpornym na działanie niekorzystnych warunków pogodowych (deszcz, wilgoć, śnieg, mróz,  wysoka i niska temperatura, promieniowanie UV). Styropian, którym wyłożono donicę, ociepla ją, co wpływa na wyższą temperaturę korzystną dla wegetacji i wzrostu roślin. Donica aluminiowa jest malowana proszkowo przez wybrany przez klienta kolor RAL (pełna gama barw). Możemy zastosować kolor w wersji matowej albo z połyskiem.

Zalety donicy aluminiowej

Profesjonalna technologia, na której oparto produkcję donic, czyni je odpornymi na różnicę temperatur, deszcz, śnieg, grad, ultrafiolet, wilgoć i podmuchy wiatru. Pomimo,  że wykonane z lekkiego aluminiowego materiału, są masywne i stabilne.

Materiał aluminiowy jest szczelny, nie posiada porów, przez które mogłaby przeniknąć wilgoć. Dzięki niemu farba proszkowa doskonale się trzyma na donicy i nie jest narażona na pęknięcie i łuszczenie się w okresie niskich temperatur (jesień, zima).

Donica aluminiowa jest lżejsza niż wykonana ze stali. Jest to o tyle wygodne, że są one łatwe w przenoszeniu z jednego miejsca w drugie, bez obawy, że materiał się zgniecie albo pęknie. Można je stawiać na różnych podłożach. Każde z nich będzie odpowiednie. Nie ma żadnego zagrożenia, że mogłoby okazać się szkodliwe albo niebezpieczne dla materiału aluminiowego.

Przygotowanie donicy do użytku

Przed posadzeniem roślin w donicy, należy ją odpowiednio przygotować do użytku. W zależności od wielkości donicy, należy ją wypełnić różnymi warstwami materiału: żwirkiem, keramzytem, siatką cieniującą piaskiem i ziemią. Kamyki  i keramzyt powinny tworzyć pierwszą i największą warstwę, na której położona jest ziemia. Pomiędzy keramzytem i ziemią można również umieścić siatkę cieniującą. Zalecamy aby w tak przygotowanej donicy posadzić rośliny.

Zastosowanie i przeznaczenie w aranżacji

Donica aluminiowa wykorzystana do nowoczesnego wystroju wnętrza, idealnie podkreśli minimalistyczny styl. Donica jest prosta, a zarazem bardzo elegancka. Jej kształt, forma i wygląd są doskonałym elementem, który w połączeniu z innymi przedmiotami z drewna, kamienia i szkła tworzy harmonijną minimalistyczną kompozycję wnętrza.

Donica aluminiowa sprawdzi się na każdym balkonie jako nowoczesny i elegancki pojemnik na rośliny. Pelargonia bluszczolistna i rabatowa prezentują się w takiej donicy wyjątkowo. Można z powodzeniem sadzić w niej i inne kwiaty. Pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Donica aluminiowa wypełniona różnego rodzaju roślinnością dobrze będzie się prezentować i wzbudzać zainteresowanie obserwatorów.