Donica aluminiowa – Alessio 12

L1000 x W1000mm H400mm 21kg 350l

Donica Alessio 12 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Malowanie na metaliczny kolor w palecie RAL, za dodatkową opłatą.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm
Szerokość: 100 cm
Wysokość: 40 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 21 kg

Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donica aluminiowa – Właściwości

Donica wykonana z aluminium. Dostępna jest w różnej kolorystyce – barwy z całej palety RAL. Na życzenie klienta donica aluminiowa możemy pomalować na kolor metaliczny. Zaopatrzona także w otwory odpływowe, a jej boczne ścianki są wyłożone styropianem, dzięki czemu jest ona dobrze ocieplona. Donica jest dość duża, co daje duże możliwości jej praktycznego zastosowania.

Zalety materiału aluminiowego

Aluminium jest materiałem lekkim i odpornym na działanie niekorzystnych warunków pogodowych (deszcz, wilgoć, śnieg, mróz,  wysoka i niska temperatura, promieniowanie UV). Styropian, którym wyłożono donicę, ociepla ją, niewątpliwie wpływa na wyższą temperaturę korzystną dla wegetacji i wzrostu roślin. Nasze donice aluminiowe malujemy proszkowo przez wybrany przez klienta kolor RAL (pełna gama barw), w związku z tym możemy zastosować kolor w wersji matowej albo z połyskiem.

Zalety donicy aluminiowej

Profesjonalna technologia, na której oparto produkcję donic, bez wątpienia czyni je odpornymi na różnicę temperatur, deszcz, śnieg, grad, ultrafiolet, wilgoć i podmuchy wiatru. Pomimo,  że wykonane z lekkiego aluminiowego materiału, są masywne i stabilne.

Materiał aluminiowy jest szczelny, nie posiada porów, przez które mogłaby przeniknąć wilgoć. Dzięki niemu farba proszkowa doskonale się trzyma na donicy i nie jest narażona na pęknięcie i łuszczenie się w okresie niskich temperatur (jesień, zima).

Donica aluminiowa jest lżejsza od stali. Jest to o tyle wygodne, że są one łatwe w przenoszeniu z jednego miejsca w drugie, bez obawy, że materiał się zgniecie albo pęknie. Można je stawiać na różnych podłożach, bez wątpienia każde z nich będzie odpowiednie. Nie ma żadnego zagrożenia, że mogłoby okazać się szkodliwe albo niebezpieczne dla materiału aluminiowego.

Donice do kwiatów – Przygotowanie do użytku

Przed posadzeniem roślin w donicy, należy ją odpowiednio przygotować do użytku. W zależności od wielkości donicy, należy ją wypełnić różnymi warstwami materiału: żwirkiem, keramzytem, siatką cieniującą piaskiem i ziemią. Kamyki  i keramzyt powinny tworzyć pierwszą i największą warstwę, na której położona jest ziemia. Pomiędzy keramzytem i ziemią warto umieścić siatkę cieniującą, w tak przygotowanej donicy zalecamy posadzić rośliny.

Zastosowanie i przeznaczenie w aranżacji

Donica aluminiowa wykorzystana do nowoczesnego wystroju wnętrza, idealnie podkreśli minimalistyczny styl. Donica jest prosta i bez wątpienia bardzo elegancka. Jej kształt, forma i wygląd są doskonałym elementem. W połączeniu z innymi przedmiotami z drewna, kamienia i szkła tworzy harmonijną minimalistyczną kompozycję wnętrza.

Donica aluminiowa sprawdzi się na każdym balkonie jako nowoczesny i elegancki pojemnik na rośliny. Pelargonia bluszczolistna i rabatowa prezentują się w takiej donicy wyjątkowo. Można z powodzeniem sadzić w niej i inne kwiaty. Pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Donice do ogrodu wypełnione różnego rodzaju roślinnością wspaniale prezentują się i wzbudzi zainteresowanie obserwatorów.