Donice metalowe – nasze spostrzeżenia

Donice metalowe – nasze spostrzeżenia

Donice metalowe – nasze spostrzeżenia

Każdy człowiek uczy się niemal przez całe życie. Nabiera doświadczenia i zdobywa wiedzę na skutek różnych zdarzeń. My również nieustannie staramy się doskonalić swoje umiejętności, ale przede wszystkim obserwujemy wpływ czynników zewnętrznych na materiały, z jakich wykonujemy nasze donice ogrodowe. Staramy się te postrzeżenia ulokować w wiedzy, jaką udało nam się posiąść przez ostatnie lata. Teraz dzielimy się nimi z Tobą!

Donice na taras z cortenu odporne na korozję – PRAWDA

Za największy atut cortenu uważa się jego wyjątkowo dużą odporność na korozję. Naturalny proces, jakim jest pojawienie się na jego powierzchni warstwy rdzy skutecznie chroni donice ogrodowe przed pojawieniem się nieestetycznej korozji.

Intensywność rdzewienie zależy od warunków atmosferycznych – PRAWDA

Materiał, jakim jest corten dojrzewa przez ok. 36 miesięcy. W tym czasie donice na taras zmieniają swoje zabarwienie na złotordzawy, co jest procesem naturalnym. Nie zawsze jednak przebiega on w ten sam sposób. Dużo zależy od tego, jak bardzo donice narażone będą na działanie promieni UV oraz w jak bardzo toksycznym środowisku będą się znajdować, a więc również samo powietrze przyczynia się do rdzewienia cortenu.

Donice metalowe można wykorzystać na każdej powierzchni – NIEPRAWDA

Trzeba wiedzieć, że corten charakteryzuje się stosunkowo dużym ciężarem własnym. Wykorzystanie ich na balkonach i tarasach o lżejszych konstrukcjach może spowodować odkształcenie powierzchni, a nawet jej uszkodzenie. Doniczki na balkon wykonane z metalu sprawdzą się tam, gdzie konstrukcja wykazuje się dużą solidnością.

Donice ogrodowe z cortenu nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych – PRAWDA

Jak już zostało wspomniane corten samodzielnie wytwarza warstwę chroniącą przed korozją. Nie jest zatem konieczne stosowanie dodatkowych zabezpieczeń, co przekłada się na niższe koszty produkcji donic ogrodowych, a takę ich eksploatacji.

Metalowa donica ogrodowa idealna dla każdego rodzaju roślin – PRAWDA

donicach ogrodowych wykonanych z cortenu można uprawiać każdy rodzaj rośliny – zarówno  trawy i krzewy, jak również drzewka i  kwiaty, Wykonane są nie tylko z solidnego tworzywa, ale posiadają również specjalne otwory odpływowe odprowadzające wodę, a ich ściany zostały wypełnione styropianem, co zapewnia odpowiednie warunki do wzrostu roślin.

Pamiętaj jednak, że metalowe donice na taras nie powinny mieć częstego kontaktu z wodą, dlatego zaleca się ich umieszczanie w miejscach, w których będą chronione przed jego niekorzystnym wpływem.

Close Menu
×

Koszyk