Donica betonowa czarna Agnese

DONICE BETONOWE

W naszej ofercie można znaleźć donice w różnych kształtach, na przykład kule, kwadraty, prostokąty. Te typowe mają mniejszą podstawę i proporcjonalnie większą górę. Beton to taki materiał, który może być malowany na różne kolory specjalną farbą do betonu. Wielkość takich donic jest bardzo zróżnicowana. Jeżeli chcemy posadzić rośliny, które posiadają średnio rozwinięty system korzeniowy możemy wybrać płytkie. Te dorastające do metra wysokości należy posadzić w głębszym pojemniku, aby miały swobodny dostęp do składników odżywczych i wody. W donicach pięknie prezentują się drzewa i krzewy zarówno liściaste jak i iglaste.

ZOBACZ DOSTĘPNE DONICE BETONOWE

DONICE  BETONOWE – POLIMEROBETON

 

Donice betonowe to produkt innowacyjny, który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Nie tylko pod względem technologicznym, ale również estetycznym. Nasze donice to przede wszystkim gładka powierzchnia, wysoka jakość wykonania oraz nowoczesny design. Świetnie sprawdzą się pełniąc funkcję dekoracyjną oraz reprezentacyjną.

      Nasze produkty wykonywane są z najwyższą starannością i estetyką. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, a dzięki gabarytom i wadze wandalizm nie jest możliwy. Produkując każdy nowy kształt dbamy o to, aby był on jak najbardziej wytrzymały. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że donice betonowe muszą być ciężkie i grube. Jest to konieczne do tego, aby mogły służyć przez długie lata.Donice świetnie zaprezentują się na ogromnych, okazałych schodach prowadzących do tych budynków, które bardzo często są wykonane również z materiału betonowego. Doskonale wpiszą się w formę schodów, będą wręcz ich swoistym uzupełnieniem. Ich surowe wykończenie oraz nowoczesny styl w połączeniu z zastosowaniem luksusowej formy zieleni będzie doskonałym podkreśleniem architektury okazałych rozmiarów budynków. Dobierając roślinność do betonowych donic warto poświęcić czas i energię, aby jak najlepiej zaprezentować zarówno piękno zieleni oraz styl i klasę donic. Zawsze dobrą inicjatywą jest zlecenie doboru roślinności architektowi zieleni, gdyż on najlepiej dobierze gatunki roślin, które będą wspaniałym uzupełnieniem donic betonowych

DONICE BETONOWE

Betonowe donice mogą same w sobie stać się elementem dekoracyjnym.  Zasadzone w nich kwiaty sprawią, że każdy taras stanie się wyjątkowym miejscem.

        Nasze betonowe donice są odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Każda z nich wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które są odporne zarówno na działanie promieni UV jak i na mrozy. Przy tego rodzaju donicach warto zabezpieczać ich wnętrze styropianem, co sprawi, że system korzeniowy nie przemarznie.  W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju donice, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Taras to bardzo ważne miejsce w każdym domu.  Posiadanie go poprawia komfort życia. Nie trzeba daleko chodzić, żeby mieć kontakt z przyrodą i nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów, by w spokoju rozłożyć się na leżaku i odpocząć. To miejsce gdzie sami sobie możemy zorganizować wakacje w wersji all inclusive.

Donice betonowe – zastosowanie

         Przed rozpoczęciem urządzania tarasu należy zastanowić się jaki styl nam najbardziej odpowiada i co będzie najlepiej pasowało do otoczenia. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Taras romantyczny z  żeliwnymi meblami ogrodowymi w stylu angielskim czy taras nowoczesny z nowoczesnym oświetleniem zewnętrznym, poduszki i siedziska. Przy takim minimalistycznym stylu warto zaopatrzyć się w betonowe donice, wystarczy jedna,  dwie by zrobić wrażenie i zaspokoić potrzebę obcowania z naturą. Kolejnym pomysłem na aranżację tarasu  jest styl śródziemnomorski. Wystarczy wybrać  na przykład meble ogrodowe wyplatane z trawy morskiej, rattanu i wyłożone poduszkami, by nadać wyjątkowego niepowtarzalnego klimatu. Jeżeli dodamy do tego donice betonowe i zasadzimy w nich rośliny, które kojarzą się z tamtym regionem na przykład fikusy, oleandry, drzewka laurowe czy lawenda.Donice betonowe są często spotykane w przestrzeniach przed budynkami mieszkalnymi, zarówno obok domów jednorodzinnych jak również w nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych, ale zdecydowanie częściej spotykamy je w dużych aglomeracjach miejskich. Obok galerii handlowych czy w parkach oraz skwerach. Nowoczesne przestrzenie miejskie charakteryzują się dużym zastosowaniem kostki brukowej oraz betonu. Donice betonowe to idealne rozwiązanie, aby nieco ocieplić tą przestrzeń poprzez zasadzenie w nich zieleni, jednakowoż uda się zachować nowoczesny styl i charakter okolicy. Dzięki temu przestrzeń uzyska nowoczesny charakter z jednoczesnym zachowaniem proporcji beton- zieleń. Dzięki zieleni przestrzeń staje się bardziej harmonijna. Zawsze można się schronić
w cieniu podczas wyjątkowo gorącego lata. Bez problemu można przebierać w wielkościach
i kształtach donic. Do wyboru mamy kwadratowe, prostokątne, okrągłe, owalne o różnych wielkościach, średnicach i gabarytach.

Donice betonowe luciano z drzewkiem

DONICE BETONOWE OGRODOWE

Dostępne są również donice betonowe w różnych kolorach, jak również klasyczne z ozdobnymi akcentami. Wybór rodzaju oraz wielkości donic jest często uzależniony od ilości przestrzeni do wykorzystania oraz architektury budynków znajdujących się bliskim sąsiedztwie. W donicach betonowych można zasadzić zarówno pojedyncze drzewka ozdobne w szeregu obok siebie, jak również można stworzyć ciekawe aranżacje z ozdobnych traw i kwiatów umieszczając donice niesymetrycznie. Ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia. Zastosowanie nowoczesnych materiałów do wykonania donic betonowych sprawia, że są one niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz czy promienie słoneczne a przy tym wyjątkowo delikatne w dotyku, gdyż posiadają satynową strukturę. Ze względu, że są to bryły wolnostojące stwarzają możliwość dowolnego ich połączenia lub ustawienia osobno przez co istnieje możliwość częstej zmiany aranżacji. Idealnie współgrają z innymi elementami wykonanymi z betonu, takimi jak ławki czy stoły.

donice-betonowe-matteo-czarne-deptak

DONICE BETONOWE PRZED BUDYNKIEM

Z racji swojej okazałości i niezwykłej wizji przepychu donice betonowe znajdą idealne zastosowanie przed budynkami, które mają rozmiary monumentalne. Idealnie wpiszą się w ich klimat i ogromną przestrzeń. Wspaniale uzupełnią styl i ponadczasowość tych budowli. Doskonale wręcz będą pasować do ogromnych rozmiarów świątyni sakralnych, gmachów użyteczności publicznej typu sądy, prokuratury jak również wszelakiego rodzaju muzeów i teatrów. Wszystkie te budynki posiadają ponadczasowy styl architektoniczny i niezwykłą klasę i właśnie dlatego potrzebują niezwykłego dopełnienia, aby otoczenie wokół nich wyglądało spójnie i harmonijnie.

donica-betonowa-massimo-czarna-na-tarasie

DONICE BETONOWE NA TARAS

Umieszczając betonowe donice na dużych rozmiarów schodach prowadzących do budynku zaprezentujemy w niezwykły sposób ich naturalne piękno. Roślinność dobrana w wyszukany sposób do rozmiaru donicy będzie w odpowiedni sposób podkreślona a dodatkowym atutem będzie to, że będzie ona podziwiana przez osoby odwiedzające dane miejsce. Możliwości zaprezentowania donic na takich schodach jest bez liku. Można ustawić donice po obydwu stronach schodów, jak również wyeksponować ich piękno na co drugim elemencie lub stworzyć piękną ekspozycję z poszczególnych brył połączonych ze sobą w spójną całość.

donice-betonowe-czarne-zastosowanie-donic

DONICE BETONOWE DLA FIRM

Donice betonowe ogrodowe staną się piękną ozdobą każdego przydomowego ogródka. Muszą przede wszystkim dawać roślinom odpowiednie warunki do rozwoju. W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkiego rodzaju donice w różnych rozmiarach orz wariantach kolorystycznych, tak aby każdy mógł znaleźć donicę, która najbardziej będzie odpowiadać Waszym oczekiwaniom. Proponowane przez naszą firmę donice charakteryzują się nie tylko wysoką jakością, ale również atrakcyjną ceną. Niepowtarzalne wzornictwo, nowoczesny design czy klasyczne kształty to tylko kilka z wielu cech, które wyróżniają nasze produkty. Nasze donice stworzone są z materiałów, które są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem można je postawić w ogrodzie lub na tarasie.

Przydatne Informacje o Donicach Betonowych

Jeśli projektujesz ogród lub pragniesz upiększyć taras kwiatami, pamiętaj o właściwym doborze donic. Tutaj znajdziesz bogaty wybór asortymentu wykonanego z trwałych materiałów w atrakcyjnych formach.

Doskonałe pierwsze wrażenie, czyli donice przed wejściem

Wejście domu jest namiastką tego, co czeka naszych gości w środku. To nasza wizytówka, która świadczy o poczuciu naszej estetyki i interpretacji piękna. Powinno się je zagospodarować w taki sposób, aby zachęcało i zapraszało do poznania tego, co skrywa wnętrze budynku. Jak zawsze niezawodna okazuje się natura, czyli rośliny, które umieszczone w dużych donicach będą

Nowoczesny ogród – donice betonowe i tarasowe

Nowoczesny ogród jest zwykle przedłużeniem domu. Niektórzy nazywają go dodatkowym, otwartym pomieszczeniem. Pełni funkcje wizualnej elegancji i jednocześnie użyteczności. Trendy projektowe sugerują innowacyjność planowania owej powierzchni. Duże donice są zazwyczaj centralnym punktem kompozycji wnętrza lub ogrodu. To w nich głównie sadzi się drzewka, a wokół ustawia mniejsze kwiaty wspierające krajobraz architektoniczny. Przez wykorzystanie zróżnicowanych materiałów tj.

Jak wykorzystać betonowe donice z przestrzeni miejskiej

Nowoczesne donice betonowe stanowią doskonałe dopełnienie architektury w przestrzeni miejskiej. Różnorodne formy znajdują zastosowanie w wielu aranżacjach. Nowoczesne materiały O tym, że donice wracają do łask, zadecydowała dostępność elementów z nowoczesnych materiałów, które są znacznie lżejsze i trwalsze, o wiele bardziej estetyczne niż dawne betonowe klomby. Dzisiejsze donice charakteryzują się gładką powierzchnią i możliwością szerokiego

Montaż gazonów betonowych w ogrodzie

Umocnienie pewnych części ogrodu wykonuje się najczęściej z drogiego kamienia. Pomysłem alternatywnym są znacznie tańsze gazony betonowe. Zasady zastosowania produktu Można je ustawiać piętrowo i sadzić roślinność schodzącą partiami po lekkiej skarpie. Gazony betonowe pasują przede wszystkim do skalnych aranżacji ogrodowych. Produkt daje sadzonkom idealne warunki do wegetacji. Korzenie mają wystarczająco dużo miejsca do rozwoju.

Donice betonowe i standardy kolorystyczne

Donice betonowe – standardowe możliwości kolorystyczne Przychodzi czas, kiedy wykonanie projektu naszego wymarzonego tarasu przechodzi w kluczowy moment. Poszukujemy odpowiednich elementów dekoracyjnych. Zastanawiamy się, w którą stronę pójść z dekoracjami, żeby nie przesadzić z ilością i ciężkością różnych dodatków. Zastanawiamy się nad meblami jakie staną na tarasie, planujemy ich rozstaw. Zaczynamy zastanawiać się nad nasadzeniami,

Donice betonowe – warto wiedzieć

Niemal każdy marzy o pięknym ogrodzie pełnym roślin i kolorowych kwiatów. Niektórzy mają ku temu odpowiednie możliwości, by spełnić te  marzenia, jednak nie zawsze posiadają wystarczająco dużą wiedzę na temat wyboru odpowiednich donic, roślin, jak również ich pielęgnacji. Z racji dużego zainteresowania donicami betonowymi, przyjrzyjmy się bliżej technice sadzenia w nich roślin.   Z gruntu

Zastosowanie donic betonowych

  Donice betonowe to połączenie przyjemnego z pożytecznym, a jeszcze dokładniej: pięknego i oryginalnego z funkcjonalnym i praktycznym. Beton, a konkretnie polimerobeton to tworzywo, które skradło serca wielu dekoratorów, architektów i budowlańców. Potrafi zaskakiwać swoją nieocenioną wytrzymałością i odpornością, a sami miłośnicy zieleni cenią go za możliwości stworzenia nowoczesnych i estetycznych aranżacji.   Donice betonowe

Właściwości donic betonowych z polimerobetonu

  TRWAŁOŚĆ BEZ GRANIC Donice betonowe, znajdujące się w naszej ofercie, wykonane zostały z polimerobetonu, czyli tworzywa wyróżniającego się większą wytrzymałością oraz odpornością na wpływ czynników atmosferycznych, niż tradycyjny beton. Jest to tzw. beton żywiczny i obecnie znalazł swoje zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Ceniony za swoje doskonałe parametry wytrzymałościowe jest chętnie wybierany przez

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.